Viena diena Santorini saloje: nepagražinta istorija bei patarimai keliaujantiems

Santorini sala tarsi Graikijos salyno supermodelis, kurio veidas atpažįstamas plačiame pasaulyje: spalvingos vulkaninės uolienos, akinantys balti namai, pakibę ant kraterio krašto bei kontrastingai mėlynuojanti jūra. Tai užburianti sala, garsėjanti romantiškais saulėlydžiais, nuostabiomis panoramomis bei  juodais paplūdimiais. Nenuostabu, jog čia per metus apsilanko apie 1,5 mln. turistų iš margo pasaulio. Santorini sala kadaise buvo apvali, tačiau išsiveržęs ugnikalnis paskandino centrinę salos dalį, palikdamas tik išraityto kruasano formos kraterį su iškilusiomis uolomis rytinėje salos dalyje, kai kurios siekia net 400 metrų virš jūros lygio.

Lankantis Kretoje, labai lengva susivilioti vienos dienos išvyka iki šios prabangios salos. Nuomonių yra įvairių, vieniems patinka, kiti lieka nusivylę. Norime pasidalinti nepagražintais ir nenuslėptais įspūdžiais bei patarimais kaip mes išgyvenome vienos dienos ekskursiją į Santorini salą.

KELIONĖ IKI SANTORINI

Mes pasirinkome vykti iki salos su organizuota grupe, nes savarankiškai susiplanuoti išvykos neturėjome laiko bei tokių finansų. Ekskursija asmeniui irgi nepigi, turint omeny, jog tai dienos išvyka: apie 160 eur/asm. Vykstant individualiai, ši suma būtų dar didesnė. Ekskursijas į Santorini galite įsigyti visoje Kretoje, nepriklausomai, kuriame kurorte poilsiaujate. Turėkite omenyje, jog kelionė trunka apie 13 valandų, pradėsite dieną su pirmais saulės spinduliais, ir grįšite jai nusileidus. Įvertinkite savo jėgas, bei keliavimo laiką, mat vidurvasarį saloje temperatūra pakyla iki 35-40 laipsnių. Keltas iki Santorini plaukia apie 2 val. 45 min. Atrodo, jog neilga kelionė, bet ji mums buvo košmariškai ilga ir nemaloni. Keltas didelis ir stabilus, bent jau toks buvo pirmas įspūdis, kol neišplaukėme į atvirus vandenis. Bangavimas buvo ypatingai stiprus, ir laivas siūbavo tarsi valtelė. Net atsistoti ir vaikščioti nebuvo įmanoma. Vaikai klykė, kūdikiai spiegė, pusė kelto vėmė įsikniaubę į maišelius. Gal čia tik mums taip nepasisekė, bet kuriuo atveju, jeigu esante jautresni, būtinai turėkite su savimi vaistų, kurie palengvintų tokias nemalonias sąlygas.
Pats keltas ganėtinai nuobodus, veikia keli užkandžių barai ir viskas. Pagrindinė laivo erdvė skirta sėdimosioms vietoms, tad turėkite kokią knygą, ar žurnalą, kad laikas neprailgtų. Esant ramiai jūrai, galima plaukimą stebėti iš denio, tačiau mūsų atveju, išejimai buvo uždaryti dėl intensyvaus bangavimo. Artėjant prie kranto kelte per informaciją buvo skelbiama kam prie kokio autobuso reikės eiti. Išlipus iš kelto, uoste laukė dešimtys turistinių autobusų, šimtai besistumdančių, lagaminus per kojas velkančių keliautojų, vėlevėlėmis mosuojančių gidų – absoliutus jovalas ir makalynė. Nors graikams taip nebūdinga, bet ekskursija čia organizuojama minučių tikslumu, lankytini objektai bei sustojimai sustyguoti sekundžių tikslumu ir nė minutės daugiau. Jokio žiopsojimo, jokio vėlavimo.
6 valandos saloje – gėdingai mažai, o laukė trys sustojimai: sostinė Fira, baltasis Oia miestas ir juodasis Perissa paplūdimys bei pietūs. Nuo ekskursijos mes atsiskyrėme, nes nematėme tikslo stovyniuoti karštyje kas kiekvienu kampu, kai laiko mieste ir taip nebuvo daug, tad klaidžiojome savarankiškai ir likome labai patenkinti tokiu sprendimu. Fira – salos sostinė, nedidelis miestelis, sausakimšas turistų, mažyčių kavinių, suvenyrų parduotuvių, pardavinėjančių tipiškus saloje gaminamus produktus, saldumynus, rankų darbo papuošalus ir t.t. Gražus miestelis su siaurutėlėmis laiptuotomis gatvėmis bei fotogeniškomis perspektyvomis. Ne veltui labiausiai fotografuojamas yra Oia miestas, jis tikrai kerintis: baltai mėlyni namai, ant uolų atbrailos išdidžiai stovintys malūnai, lyg kregždučių lizdai sulipdyti namai ir kur bepasisuksi, visur kvapą gniaužianti mėlyna jūros galybė.

AR VERTA VYKTI VIENAI DIENAI?

Daugelis klausia: ar verta vykti vienai dienai į Santorini iš Kretos? Konkretaus atsakymo nėra, tačiau pabandysime sudėlioti pliusus ir minusus tokios kelionės, kurie galbūt padės Jums apsispręsti.
PLIUSAI
 • Pamatysite užburiančio grožio, vieną lankomiausių Graikijos salų
 • Trumpos viešnagės metu galėsite susidaryti įspūdį apie salą, ir jeigu ji patiks, galėsite grįžti ilgesniam poilsiui jau su lėktuvu
 • Santorini sala yra vos 2,5 val. keltu nuo Kretos
 • Jeigu daugiau neplanuojate grįžti į Graikiją, tai puiki proga aplankyti Santorini salą
 • Vykti su ekskursija bus pigiau nei individualiai planuoti kelionę.
MINUSAI
 • Kaina ganėtinai didelė už vienos dienos ekskursiją
 • Santorini sala prikimšta turistų, tad teks stumdytis, o ekskursijos tempas labai didelis, ir visų objektų vis vien nespėsite pamatyti
 • Varginanti kelionė, trunkanti apie 13 val.
Mūsų nuomone, Santorini verta lankyti, jeigu Kretoje atostogaujate daugiau nei savaitę. Tada tikrai galite skirti vieną dieną salos lankymui. Kitu atveju, tiesiog neverta mesti pinigų Santorini lankymui, kai pačioje Kretos saloje gausu nuostabių lankytinų objektų. Mes nelikome nusivylę išvyka, nors minusų joje tikrai daug, taičiau mūsų užsidegimas ir noras pamatyti savo akimis salą buvo didesnis. Taip, mes bėgome olimpiniu greičiu per visus objektus, kaitinant 40 laipsnių saulei, stumdėmės su kitais turistais, laukėme eilėse nusifotografuoti baltų namų fone, paskubomis valgėmė, tačiau visas šitas šurmulys ir turistinė šizofrenija neužgožė atsivėrusio grožio. Į Santorinį mes nebegrįšime, ilsėtis toje saloje nenorėtumėme, ir mums pakako praleistų 6 valandų, jog žinotume, kas tai per vieta.

2 thoughts on “Viena diena Santorini saloje: nepagražinta istorija bei patarimai keliaujantiems”

 1. Visiškai pritariu dėl vienos dienos kelionės! Kai pirmą kartą vykau ten iš Kretos su dienos turu, tai įspūdžiai labai panašūs: ilga kelionė, mažai laiko salai, labai didelis skubėjimas. Užtat, kai grįžau pernai savarankiškai ir su nakvyne, tai kur kas labiau patiko! Ir net nepasakyčiau, kad brangiau buvo. Bilietus perkant iš anksto ( Kreta-Santorini) gali už 40 eur į vieną pusę rasti, už nakvynę hostelyje 11 eur mokėjau ( pasižiūrėjau dabar, ką pati rašiau apie Santorinį prieš metus 🙂 http://gyvenugerai.com/2018/07/13/atvirukai-is-santorini/) . Aišku, pigus hostelis tai ne vila su baseinu ant uolos krašto, tačiau planuojant kelionę ne paskutinę minutę, manau, ne ką brangiau gali gautis nei imti dienos turą 🙂

  1. Labas, Vaida! Skaitėme tavo Santorini patirtį, tikrai puikiai susiorganizavai. Tokias keliones tikrai reikia planuoti iš anksto, nes kitaip kainos labai agresyvios. Visgi mums Santorini salos pakako, kažkaip grįžti nesinori, o be to, su maža dukryte dabar labiau Bulgarija šviečiasi, nei laiptuota Graikija 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *