10 patarimų kaip išgyventi kelionę autobusu
Ne vienerius metus teko dirbti turizmo srityje ir keliauti autobusu. Autobusas man buvo kaip antri namai, o kelionei galėdavau susiruošti per 30 min. Daugelis vos tik išgirdę, kad kelionė bus autobusu iš karto pradeda purtyti galvą, o jeigu dar laukia naktinis važiavimas – bėga tolyn. Taip, keliauti autobusu reikia kantrybės, nėra taip komfortabilu lyginant su traukiniu ar lėktuvu, tačiau žinant tam tikras gudrybes, važiavimas gali tapti patogus ir visai pakenčiamas. Keliauti autobusu galima išmokti! Žemiau rasite TOP 10 patarimų, kurie užtikrins Jums ramią ir patogią kelionę.
1. Vieta autobuse
• Prie lango/ prie praėjimo. Daugelis nori sėdėti prie lango, kad galėtų stebėti aplinką, ar pasidėjus kelioninę pagalvę nusnausti. Sėdint prie lango galite šiek tiek izoliuotis nuo kitų, pavyzdžiui, užsisukti į kampą ir skaityti. Bet sėdint prie lango, jausitės lyg užspaustas, nebus vietos pasijudinti. Prie praėjimo rekomenduotina sėdėti aukštesniems asmenimis, kad būtų galima ištiesti kojas ir prasimankštinti.
• Priekis/ galas/ vidurys. Pirmas dalykas ko turistai prašydavo „ rezervuokite mums vietas pačiame priekyje, o jeigu dviaukštis autobusas, tada prie panoraminio stiklo viršuje“. Prieš rinkdamiesi vietas, įvertinkite, kur važiuosite. Sėdėti priekyje tikrai smagu, viskas matosi per didelį langą, bet nakties metu Jums atsipalaiduoti ir miegoti gali neleisti kitų automobilių ir kelio šviesos, taip pat vairuotojo klausoma muzika. Buvo atvejų, kai keliavome Šveicarijoje ar Kroatijoje po kalnus, kur kalnų serpentinai siauri ir vingiuoti, kur vos prasilenkia du autobusai ir žmonės, kurie sėdėjo prieky pradėjo šaukti, kad nenori kelio matyti „vairuotojo akimis“. Kartais geriau nematyti kelio, jeigu jis pavojingas. Beje, jeigu sėdėsite dviaukščio autobuso priekyje, turėkite omeny, kad iš autobuso išlipsite beveik paskutiniai. Sėdėti gale nėra patogu, nes labiausiai jaučiasi autobuso lingavimas, dėl to gali pykinti. Sėdėti prie išėjimo durų, viduryje, visai neblogai, greitai išlipsite ir grįšite atgal į savo vietą, tačiau šalia yra wc, o tai reiškia, kad kiti keliautojai vis vaikščios pirmyn atgal pro jus. Anot saugumo specialistų, saugiausia sėdėti autobuso viduryje, nes avarijos atveju, dažniausiai nukenčia arba autobuso priekis, arba galas.
Naudingi patarimai. Daugelis jų tinka ir keliaujant automobiliu. Kadangi su vaikais dar nedrįstame rinktis kelionių autobusu, tad aktualu viskas, kas susiję su ilgesniu važiavimu. Bent sustojimus galime reguliuoti pagal savo poreikius, tad verčiau išsinuomojame automobilį ir keliaujame tokiu būdu.