Savaitgalis Druskininkuose: 3 kurortiniai maršrutai

Žinote tą jausmą, kai grįžti iš atostogų labiau pavargęs nei pailsėjęs, kai sugrįžus reikia dar vienų atostogų atsigauti? Taip ir mums, po mėnesio keliavimo Italijoje, reikėjo ramybės ir tikro poilsio. Savaitgalis pušynų apsuptyje, sumerkus kojas į ežerą, skambėjo labai viliojančiai, tad nieko nelaukdami susipakavome daiktus kelionei į Druskininkus. Šįkart nutarėme važiuoti autobusu, nes po klajonių Europoje, supratome, kad mūsų maža keliautoja puikiai išsėdi tokias distancijas. Važiavome su Kautra Plius labai patogiu autobusu, kuriame buvo ir nemokamas wifi, ir rozetės kiekvienam keleiviui, o svarbiausia labai daug vietos kojoms (sėdėjome prie antrų durų) Taip, kad mažasis poilsio savaitgalis mums prasidėjo tobulai. Aplinkybės taip susiklostė, kad Druskininkuose tenka būti gana dažnai, tad visi keliai ir kelialiai išmindžioti ne po vieną kartą. Norime pasidalinti trimis skirtingais maršrutais, kuriuos visada pagal tradiciją apeiname, kaskart kai svečiuojamės kurorte.

1. Sveikatingumo maršrutas

Druskininkuose gausu sanatorijų, SPA centrų, siūlančių gydomąsias procedūras: masažus, purvo, vandens vonias ir t.t. Sezono metu, pakliūti gali būti nelengva, nes viskas būna išpirkta. Laimei, kurorte poilsiautojams yra sudarytos kitos alternatyvos kaip pasistiprinti ir atsipalaiduoti. Užsukite į Senąsias gydyklas, kur už keliolika centų galėsite atsigerti dviejų, skirtingų mineralizacijų, mineralinio vandens „Aušra“ ir „Druskininkai“. Vanduo nėra skanus, vos šiltas ir sūrus, bet juk dažniausiai, kas sveika, nėra skanu. Sukandę dantis išgeriame naudingus mineralus ir traukiame prie šalia gydyklų, Nemuno krantinėje, trykštančio „Grožio šaltinio“. Šio vandens jau negalima gerti dėl per didelio druskingumo ( 52 g. druskos litre). Nepaprastai sūriu vandeniu reikia prausti veidą, kaip mat pajusite kaip druska traukia odą.
Nemuno pakrantėje rasite mineralinio vandens biuvetę, kur vėl galėsite prisotinti organizmą naudingais mineralais. Krantinė nuostabiai sutvarkyta: pilna žydinčių gėlių, apstatyta suoleliais, pasivaikščiojimo takais. Norintys gali išbandyti Nemuno laivybą ir laiveliu nuplaukti iki Meilės salos, arba legendiniu Druskininkų garlaiviu iki netoliese esančios Liškiavos. Ypatingai kai geras oras Nemuno krantinėje viskas tiesiog dūzgia: bėgioja vaikai, vaikšto poilsiautojai, pedalus mina dviratininkai, kažkas skanauja „Beatos ledus“, akordeonu groja gatvės muzikantai – nuostabi atmosfera!
Ilsintis Druskininkuose, ypatingai vasarą, tiesiog būtina aplankyti Dineikos sveikatingumo parką. Gamtos apsuptyje, ošiančiuose pušynuose, šalia tekančio Ratnyčios upelio laukia tikras gamtos SPA. Čia galima praleisti nors ir visą dieną ramiai skaitant knygą gėlėmis apsodintose pavėsinėse, žaidžiant stalo tenisą ar tinklinį, arba tiesiog vaikštant išvedžiotais takais. Parke galima pabraidyti akmenimis išdėtame baseine, pamasažuoti pėdas vaikščiojant Kneipo takeliais. Vaikams čia apstu įvairių laipynių, supynių ir treniruoklių. Dineikos parke veikia ir kaskadinės maudynės, yra pirtis bei aerojonoterapijos paviljonas, kuriame galima pailsėti klausant krentančio vandens gaudesio, taip pat lauko terasa, skirta saulės vonioms. Kaskadinių maudyklių ir pirties komplekso kartu su aeorojonoterapinėmis procedūromis ir saulės voniomis terasoje kaina visai dienai vos 5 Eur. Ar gali kas būti geriau?

2. Druskonio žiedas

Išėję iš Dineikos parko, sukite į kairę ir nuo kalvos leiskitės prie kurorto puošmenos – centre telkšančio Druskonio ežero, su viduryje trykštančiu fontanu, kuris vakare švyti įvairiomis spalvomis. Jeigu norite iš arčiau pasigrožėti, galima išsinuomoti vandens dviratį, ar valtelę. Druskonio ežeras ir jo pakrantė, pamėgta druskininkiečių ir svečių pasivaikščiojimų vieta, greta Druskininkų miesto muziejaus, buvusios vilos „Linksma“. Aplink ežerą nutiesti asfaltuoti takai, pristatyta poilsio suolelių, kurių nuo ryto užsėdę poilsiautojai nepaliedžia iki vakaro. Čia gausu ančių ir gulbių klegesio, bei viltingai žuvies laukiančių žvejų. Vos per pievą nuo Druskonio, rasite Vijūnėlės tvenkinį su parku, bei jame vis dar stovinčiu niekaip nenugriaunamu Vijūnėlės dvaru. Šiame kurorto kampely rasite ir dviračių takus, tinklinio bei vaikų žaidimo aikšteles, kavinę bei švarų smėlio paplūdimį, su gelbėjimo postu, dušais bei viešaisiais tualetais.
Šalia Druskonio žiedo, strategiškai puikioje vietoje, su puikiu vaizdu į bažnyčią bei ežerą, yra labai jauki, mūsų mėgiama, kavinė „City Coffee“. Čia renkasi tikri kavos mylėtojai: pupelės vežamos iš Kolumbijos, Hondūro, Brazilijos, Salvadoro bei Etiopijos. Taip pat tik čia galite paraugauti ant karšto smėlio pagamintą kavą, ar kakavą iš Venesuelos. Nuostabūs desertai, ypatingai, varškės spurgos! Skanių pietų rekomenduojame užsukti į seniausią kurorto piceriją „Sicilia“. Čia gardžios picos, skanus maistas ir labai jauki atmosfera. Nusiteikite laukti eilėje, nes vietos išgraibstomos akimirksniu.

3. Vilniaus alėja

Vilniaus pėsčiųjų alėjoje išsidėstę pagrindiniai kurorto objektai: raudonų plytų neogotikinė bažnyčia, savivaldybės pastatas, pramogų aikštė, kavinės bei restoranai, čia rasite ir dviračių nuomos punktus bei kitas pramogas, pavyzdžiui, apverstą namą, kuriame galima pasidaryti daug smagių nuotraukų. Užsukite kitokių, rytietiškų skonių į „Toli toli“ – Vilniaus alėjoje esantį restoraną, čia rasite dieviškus falafelius, humusą, o jų marinuotos alyvuogės bei baklažanų kremas tiesiog užburiantis. Pasakiškas maistas, kuris nukels jus toli toli…
IMG_20180707_152053
Viduryje alėjos, žmonių apsuptyje, šniokščia garsusis muzikinis fontanas, vakare nusidažantis įvairiomis spalvomis ir šokantis pagal populiarius hitus. Beje, melodiją iš pateikto sąrašo galima užsisakyti ir patiems. Dainų sąrašą, instrukcijas bei kainas galite rasti čia. Vilniaus alėjoje rasite ir Druskininkų traukinuką, kuris kurorto svečius apveža per visus žymius miestelio objektus. Tai puiki atrakcija poilsiaujantiems su mažais vaikais. Šalia Druskininkų akvaparko, alėjos pabaigoje, su visada ilgom nusidriekusiom turistų eilėm, yra lynų keltuvas, kuriuo galite perskrieti virš medžių viršūnių į kitą Nemuno pusę. Pakilus į 45 metrų aukštį atsiveria žalia kurorto panorama.Suaugusiam kaina į vieną pusę – 3 €, į abi puses – 5 €. Šįkart pabūgome kilti su dukryte, žinant, kad keltuvas dažnai užsispiria ir sustoja vidury kelio…
Druskininkai atsipalaidavęs, išpuoselėtas, gyvas ir judrus kurortas, kuriame veiklos ras kiekvienas: tiek ieškantis ramybės, tiek pramogų, čia gera būti ir lietui lyjant, ir saulei kepinant. Šie trys maršrutai tiks trumpam savaitgaliui, pirmai pažinčiai su kurortu. Tai kurortas, esantis nuolatiniame virsme, nes kaskart sugrįžus turi vis kuo nustebinti.

2 thoughts on “Savaitgalis Druskininkuose: 3 kurortiniai maršrutai”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *