Suvenyrų pasiūla Egipte, į ką atkreipti dėmesį?

Nevardinsiu dabar visų įmanomų nesąmonių kampelio pasirinkimo, turiu omeny: magnetukus, puodelius, raktų pakabukus, žiebtuvėlius, lėkštutes ir t.t. Visko ten yra pagal kiekvieno skonį ir norą, tikrai išsirinksite. Mes keliaudami stengiamės surasti tai, ko nesam matę kitur, nesam ragavę, arba tikrai to daikto/maisto nerasime sugrįžę į Lietuvą. Taigi dažniausiai mūsų suvenyrai yra valgomi. Draugams ir artimiesiems piramidžių ir tokios saulės neparvešim, dėl to norisi bent šalies skonį duoti paragauti. Man asmeniškai Egiptas asocijuosis su nuostabiomis šviežiomis datulėmis. Tikras Dievų maistas! Saldžios kaip medus, minkštutės ir tirpstančios burnoje… Tai pirmas suvenyras šeimai ir draugams buvo 3 kg šviežių datulių. Sumokėjome 3 eur. Jeigu nedrįstate vežti šviežių, galite parvežti džiovintas, jos taip apt labai gardžios ir mėsingos. Iš datulių Egipte galite rasti daug produktų: sausainiai su datulių džemu, trintų datulių ir riešutų pyragai, džemai ir pan.

Kitas didesnis mūsų pirkinys buvo arbatos ir prieskoniai. Kvapai tiesiog vilioja užsukti į krautuvėles, viskas taip patraukliai atrodo, taip svaiginančiai naujai kvepia, kad ima suktis galva. Mangų, granatų, apelsinų, citrinų ir bananų arbatos, prabangusis šafranas, ciberžolės ir kardamonas, cinamonas, pipirai, prieskoninės druskos, o kur dar visos eilės aitriųjų ir saldžiųjų pipirų…Rinkomės visko daug ir po truputį.
Dar vienas keistesnis gardumynas – cukranendrių medus. Pirmą kartą paragavome viešbutyje, nes jis būdavo patiekiamas šalia desertų, jogurto ar lietinių. Medus tamsus ir skystas, gali būti klevų sirupo alternatyva. Jis valgomas kartu su blynais, pilamas ant graikiško jogurto ar maišomas į košę. Na ir kaip nepaminėti kaljano. Mėgstantiems tabako skonį ir saldų kvapą tai puiki lauktuvė. Egipte kaljanas rūkomas 24 val. per parą ir čia jų parduodama daugiau nei bet kurioje kitoje šalyje. Suvenyriniai kaljanai kainuoja visai mažai: nuo 4 dol. iki 10 dol. Už rimtą kaljaną jau reikės pasiderėti daugiau, nes kaina svyruoja nuo 40 dol. ir daugiau.
Jeigu vyksite į Luksorą ar Kairą, ten Jums siūlys pasigaminti Jūsų vardo kartušą. Kas tai? Kartušas – tai Egipto karalius saugojęs ovalo formos simbolis, kurio viduje hieroglifais buvo užrašomi jų vardai. Labai populiarus suvenyras. Jūs užrašote savo vardą, o įgudę vietos meistrai ant plokštelės išspaudžia jūsų vardo raides atitinkančius senovinius hieroglifus. Šis amuletas gali būti pagamintas iš aukso, sidabro ar apjungti abu šiuos brangius metalus. Kartušo kaina priklauso nuo tam tikrų faktorių, o svarbiausias jų – gaminio masė (mums gidas siūlė pirkti už 15 dol.). Taip pat papuošalo kainai turi įtakos darbo sudėtingumas ir kruopštumas, raidžių skaičius išrinktame varde ir, žinoma, gebėjimas derėtis! Papirusas – dar vienas senosios Egipto civilizacijos simbolis. Jeigu norite pasipuošti namus, tai puikus prisiminimas iš šios šalies. Jeigu vyksite į Kairą, Jus užveš į papirusų institutą, kur trumpai būsite supažindinti su papiruso istorija ir jo gamyba. Ten ir galėsite įsigyti sau dovanų už šiek tiek brangesnę kainą. Pigių papirusų Egipte galima rasti kone ant kiekvieno kampo, tik turėkite omeny, jog pigūs paveikslai daromi ant bananų, o ne ant papiruso lapų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *